ניקיון בתים פרטיים

ניקיון בתים פרטיים - לעזאזל איפה מוצאים עוזרת ?
 

 בראשית קום המדינה, כשכבר אז היו עניים ועשירים, רבים החזיקו עוזרת בית  פרטית שהגיעה כל יום לביתם ועשתה לא רק סדר אלא גם ניקיון. עוזרות הבית של פעם מהדור הישן, אומנם הרגישו טוב טוב את הדיסטנס בינם לבין בעלי הבית, שכן לא היה מדובר בסטודנטיות שחיפשו השלמה לשכר דירה אלא שמדובר היה בנשים פשוטות, ממעמד סוציו אקונומי נמוך שנזקקו לכל לירה, והיו מוכנות לעבוד בשביל לירה, וגם נשים חרוצות שפשוט רצו לצאת מהבית ולעבוד. לא היה להן מקצוע, רובן כמהגרות לא ממש ידעו עברית וחלמו להיות מורה לספרות, אלא פשוט נשים חרוצות גאות וחזקות שיצאו לעבודת ניקיון בבתים פרטיים כדי להתפרנס בכבוד.
מאז זרמה הרבה אקונומיקה בהרבה בתים, כי מאז העוזרות הנאמנות והחרוצות של פעם מי בכלל יכול למצוא עוזרת בית שעושה ניקיון בתים פרטיים ובאמת מנקה במקום ללכלך, או שמחזיקה מעמד אחרי פעמיים ולא מקבלת רגליים קרות מהמקצוע- מהקשים בעולם. לנקות זה לא ממש חוויה, אבל מה לעשות שהעולם מתלכלך ושצריך לנקות ?!!!
ניקיון לבתים פרטיים עושות היום שלל סטודנטיות וקיבוצניקיות בראשית דרכן בעיר שנזקקות לכסף, לתשלום שכר דירה, לחיסכון לנסיעה לטיול שאחרי הצבא או סתם כדי לחיות. בנוסף רוב המנקות היום הן עובדות זרות אליהם התווספו גם פליטות אריתריאה ושות' שמבצעות ניקיון בתים פרטיים בכל הכוח, כמו שכנראה רק להן יש, כי הן אלה שבאמת מחזיקות מעמד במקצוע המפרך הזה.
אמרת עבודת פרך, אמרת ניקיון בתים פרטיים, כי בניגוד למשל לניקיון משרדים בבית פרטי יש בדרך כלל הרבה אביזרים, פריטים, ריהוט ושטיחים וכל אחד זקוק למגע הקסום של עוזרת הבית שתעשה בו נפלאות ותדאג שלא ישאר אפילו גרגר אבק אחד בשום פינה וגם לא בפינה...
כמו שאמרנו גם הסטודנטיות עושות מה שנקרא במילים פשוטות ספונג'ה שזה הסלנג הכי חביב לעבודת ניקיון בתים פרטיים, אבל הן תמיד איכשהו ומתישהו חותכם באמצע להודו או לדרום אמריקה ואז- לך חפש עוזרת חדשה.
מכיוון שהרבה נשים עושות ניקיון בתים פרטיים ממניעים כלכליים בלבד, הרי שלפעמים קשה מאוד למצוא עוזרת שמבינה מראש שאת הסמרטוט של הרצפה לא רוחצים באמבטיה, ובמיוחד לא אחרי שהיא שפשפה את האמבטיה. זאת אומרת, הן לא ממש חולות ניקיון, לעיתים הן גם לא ממש נקיות בעצמן ואת הכל הן עושות מטעמים של כדאיות כלכלית, ואכן הסכום לשעה שמשולם היום לעוזרות בית, חוץ משרי אריסון ועוד כמה... הוא בין הגבוהים במשק בתשלום לשעה, אם בוחנים תעשיות אחרות המתגמלות לפי שעה ואם למשל מדובר בסטודנטים שעשויים לקבל בין 24 ₪ לשעה ועד גג- 30 ₪ אם הם למשל עובדים בסקרים, מוקד וכו'.
לפיכך התשלום האטרקטיבי אכן הביא גם הרבה מאוד אנשים שלא ממש מבינים בניקיון לעשות ניקיון בתים פרטיים, ויש גם הרבה מאוד גברים בין הפליטים מאפריקה שעושים ניקיון בתים פרטיים באין להם מקצוע או מומחיות אחרת, וגם בגלל התגמול הגבוה המוצע בענף.
הבעיה הגדולה היא שכאשר עוזרת הבית העכשווית או עוזר הבית העכשווי, ממשיכים הלאה בחייהם ומתקדמים או לדרום אמריקה או לעבודה בסופר (האפריקאים מציפים את הסופרים) נשאר הבית מבולגן ומלוכלך בלי עוזרת בית ועם חיפוש שהופך להיות תחקיר מעמיק אחר עוזרת בית חלופית.
פעם, זה לא היה ככה. עוזרת הבית של בן גוריון שקראו לה גאולה עבדו אצלו 40 שנה. היא ידעה מה הוא אוהב לאכול, במה והא אוהב לאכול, איפה הוא יושב לאכול וגם מה מצב הרוח שלו. גאולה של בן גוריון הפכה לחלק מן המשפחה והייתה בבית שלו שנים רבות וארוכות.
היום אם תמצא מנקה שעושה ניקיון בתים פרטיים, שמנקה ולא מלכלכת ומתמידה, תחטוף אותה.  

אם אתה מחפש חברת ניקיון מקצועית ואמינה – הגעת למקום הנכון!
ד"ר ניקיון בתים - והבית נקי

 


תפריט דף הבית טלפון