ניקיון בתים

ניקיון בתים- המקצוע האולטימטיבי לעובדים זרים ופליטים !
ב-30 השנים האחרונות עברה ישראל מהפיכות של ממש במבנה הדמוגרפי שלה. תחילה היה את גל העלייה הגדול מרוסיה שהציף את המדינה בהם וגם בוודקה... אחר כך היה את מבצע משה שהעלה לארץ את אחינו האתיופים, אחר החלו להגיע הפיליפינים, התאילנדים, הסינים, הרומנים ועוד ועוד ועכשיו אנו שקועים עד צוואר בפליטים מאפריקה שנסו מאימת המוות והשלטון.
המצב הזה שאדם מתנתק ונעקר ממדינתו, ממשפחתו, מהוריו, ממכריו הוא קשה מאוד וסבוך. לעיתים רבות וכאן אנו מדברים על העובדים הזרים מהמזרח, יש המון תאיילנדים ופיליפינים שהשאירו מאחור את ילדיהם ובאו לארץ כדי לעבוד, לתת לעצמם ולילדים שלהם סיכוי לחיים אחרים.
השפה היא מחסום וקושי רב במציאת עבודה, מה שגם שהעובדים הזרים על תקן של עובדים זרים לא אמורים ללמוד באולפן (למרות שהיום אחרי כמה שנים בארץ, רבים מהם מדברים עברית שוטפת) ומשום כך מקצוע הסיעוד זה הדבר הכמעט יחידי, חוץ מניקיון שהם יכולים לעשות אם כי כאשר מטפלים במישהו, צריך איכשהו גם לתקשר איתו ועדיף לדעת את שפתו ובעיקר כשמדובר בקשישים שלא ממש מבינים מה קורה איתם. חלק מן הפליפינים והתאילנדים גם מגמגם קצת באנגלית וכך בעצם נוצרת תקשורת איכשהו שמובילה לשיתוף פעולה.
אבל לעובדים זרים למשל מאוקראינה או מרומניה שמגיעים לארץ לטפל בקשישים, יש בעיית שפה רצינית וכמה שננסה ללמד אותם עברית הם לא יצליחו להגיד שום דבר חוץ משלום.
משום כך רבים מהם פונים לעבודת ניקיון בתים משום שהעבודה הזאת לא דורשת כלום חוץ מהבנה בניקיון, ולעשות ניקיון לא לומדים באוניברסיטה.
בשביל לעשות ניקיון בתים אתה צריך רק לרצות להרוויח את התגמול היחסית גבוה שמשלמים בתחום הזה, לא צריך שפה, לא עברית, לא כלום, רק להיכנס לבית, ולהתחיל לעבוד ולצחצח אותו.
ניקיון בתים זו מלאכה קשה מאוד וחוץ מעובדים זרים, אין כמעט סטודנטית בארץ שלא הייתה לה איזה תקופת ניקיון בתים בחייה, משום שגם במלצרות, וגם בטלמרקטינג או בכל עבודה אחרת שמציעים לה, היא לא תוכל להגיע למחיר שמשלמים לה על שעה של ניקיון בתים, ואנשים מוכנים לשלם כי הם אוהבים שהבתים שלהם נקיים.
פלח אוכלוסיה נוסף שהצטרף לעובדי ניקיון בתים הם כל הפליטים מאפריקה, גם גברים וגם נשים שהם לא רק לא יודעים עברית, אין להם גם שום כישורים אחרים חוץ מלנקות ואין להם את היכולת לעבוד עם קשישים משום שהם לא מוגדרים כנושאי ויזה, ולכן לא יעסיקו אותם, לבד מהעובדה שגם ככה המעסיקים שלהם מאוימים בקנס אם הם יעסיקו אותם משום שהם פליטים חסרי מעמד.
מנסיונם של אנשים מסוימים שהזמינו פליטים לעשות ניקיון בתים עולה, כי למרות שמדובר בניקיון עדיין חוסר היכולת לתקשר יצר בעיות, כי אם למשל יש איזו בעלת בית שמעדיפה שקודם המנקה יעשה את החדר של הילדים ורק אחר כך את המטבח, איך היא בדיוק תגיד לא קודם... איך הוא יבין מה זה קודם.
הרבה מצבים מאוד משעשעים נולדו מחוסר התקשורת הזה בין פליטים שלא מדברים עברית ועושים ניקיון בתים לבין בעלי בתים שביקשו מהם משהו וקיבלו את ההיפך.
יש גם בעלי בתים שמנסים אגב כך שהם מנקים להם את הבית גם ללמד אותם עברית וכך אלה שבאים לעשות ניקיון בתים, מקבלים על הדרך גם שיעור בעברית חינם.
אומרים שעברית שפה קשה, כמו שזה נשמע אריתראית לא נשמעת פחות קשה, מה שנקרא כל אחד והשפה הקשה שלו.
אם אתה מחפש חברת ניקיון מקצועית ואמינה – הגעת למקום הנכון!
ד"ר ניקיון בתים 


תפריט דף הבית טלפון