ניקיון דירות

ניקיון דירות- אפשר גם אקולוגי !
 

התחממות כדור הארץ כתוצאה מפליטת גזי חממה המסכנים ומערערים את האיזון האקולוגי, הובילה לחשיבה יצרנית בכל מיני תחומים של מוצרים ירוקים שאינם מזיקים לסביבה.
האמת היא שקשה מאוד להימנע מלעשות משהו בעולם ולא לגרום איזה שהוא נזק. גם הניסויים בבעלי חיים הם למטרת ריפוי מחלות, ייצור תרופות ויצירת חיים, אבל הם נעשים על בעלי חיים אהובים ובכך נמנעים מהם חייהם שלהם. לפיכך אין טוב בלי רע ואין רע בלי טוב.
הניסיון העולמי לעבור להתנהגות ירוקה הוא כמעט בלתי אפשרי אבל זה לא אומר שלא צריך להתחיל לחשוב עליו. פליטת גזי החממה נוצרת גם מתהליכים טבעיים כמו אידוי מי האוקיינוסים אבל גם מהתערבות האדם בטבע בהתנהלות יצרנית, תעשייתית וחקלאית הגורמת לפליטה של גזי חממה ומאידך להתחממות של כדורה ארץ.
בארץ קיימת חברה אחת המייצרת מוצרי ניקוי אקולוגיים לצורך ניקיון דירות, כדי לצמצם את הפגיעה בטבע ולייצר מוצרים ירוקים. גם המפעל שלהם הוקם על בסיס הרעיון האקולוגי והמוצרים לניקיון דירות הנם ביולוגיים שעוברים בדיקות מחמירות ע"י גופים בינלאומיים מוכרים שנותנים להם אישור שהם אכן מוצרים ירוקים. הם מייצרים מוצרים לניקוי חלונות, להסרת אבנית, לרצפות ומשטחים ומוצרי ניקוי לאסלות.
בסיסו של הרעיון האקולוגי הוא בצריכה של מינימום אנרגיה, שמי השופכין של המפעל יהיו כמה שיותר נקיים כדי שלא יזהמו את הים ואת מקורות המים, ובמהלך השימוש שלהם וגם אחריו לא היו בהם חומרים שיזהמו את הסביבה.
המוצרים צריכים להיות עשויים מחומרים שמתכלים ולא נשארים על פני כדור הארץ, משום שהעומס הזה לוקח משאבים מכדור הארץ ובגללו כך משערים מדענים כדור הארץ מתחמם.
מומלץ מאוד לרכוש מוצרי ניקיון דירות שעשויים ביולוגית, אך הבעיה היא שהמגמה של רוב התעשייה היא לא ירוקה וקשה מאוד למצוא מוצרים כאלה ליד הבית או לרכוש אותם בכל מקום.
בדרך כלל מוצרי ניקיון שמשווקים לטובת ניקיון דירות, הם לחלוטין לא מוצרים ידידותיים לסביבה ולפעמים גם לא למי שעושה ניקיון דירות, משום יש בהם כל מיני חומרים רעילים והם פולטים גזים- למשל אקונומיקה שעושים רע למערכת הנשימה של האדם.
לכל עוזרת בית יש את העדיפות שלה לגבי מוצרי הניקוי. בדרך כלל מדובר על מוצרים שהיא מכירה או שהיא השתמשה בהם והם אכן הוכיחו את היעילות שלהם, ואכן תורמים ועוזרים לה לנקות בתים, אבל יש עוזרות בית שנמנעים ממוצרי ניקיון מסוימים שגורמים להם להרגיש רע או שהעוזרת לא מחבבת את הריח שלהם.
הבעיה נוצרת כאשר בעלת הבית מתעקשת על מוצרי ניקוי מסויימים שהעוזרת לא אוהבת ואז הם צריכים להגיע לסוג של פשרה, או שבעלת הבית תמצא עוזרת שמחבבת את חומרי הניקוי שהיא אוהבת או שהעוזרת תלך לנקות בית אחר בו מוצרי ניקיון דירות הם המוצרים שהיא אוהבת להשתמש בהם.
באופן כללי לכל מקום היום כמעט בבית יש מוצר ניקוי משל עצמו. יש מוצרים לניקוי חלונות, ועץ, ותרסיסים לסבונים למיניהם לניקיון שטיחים, ומוצרי ניקוי לריפודים ואפשר להזמין תמיד גם חברה שעושה ממש ניקוי יסודי לספות בעזרת שואב שעובד עם סבון ומים, ומוציא את הסלון כמו חדש ולעיתים מציעות את השירות הזה גם חברות ניקיון דירות שיש להם את הציוד המתאים לניקוי ספות יסודי.
הזמן הכי מבוק לניקוי ספות יסודי הוא לפני פסח אז נשים אוהבות לצחצח את הבית, חוץ מביעור חמץ, וגם בגלל ביעור חמץ משום שבצדדים ובפינות של הספה תמיד ימצא איזה שהוא גרגר לחם שגלש לשם.

 
אם אתה מחפש חברת ניקיון מקצועית ואמינה – הגעת למקום הנכון!
ד"ר ניקיון בתים


תפריט דף הבית טלפון